Skip to main content

سامانه
سها

سامانه سها چیست؟

همانطور که در بالا گفتیم، سامانه سها یک برنامه وب HTML5 است که دسترسی به محیط های دسکتاپ را با استفاده از پروتکل های دسترسی از راه دور به دسکتاپ (مانند VNC یا RDP) فراهم می کند. سامانه سها همچنین پروژه ای است که این برنامه وب را تولید کرده و یک رابط برنامه نویسی کاربردی (API) ارائه می دهد که آن را هدایت می کند. این API را می توان برای تغذیه سایر برنامه ها یا خدمات مشابه استفاده کرد.

 

سامانه سها بیشتر برای اشاره به برنامه وب تولید شده توسط پروژه سامانه سها با استفاده از API آنها استفاده می شود. این برنامه وب بخشی از یک پشته است که یک دروازه ریموت دسکتاپ اگنوستیک-پروتکل ارائه می دهد. بخش سرویس گیرنده سامانه سها که با جاوا اسکریپت نوشته شده و فقط از HTML5 و استانداردهای دیگر استفاده می کند، هنگام دسترسی به هر یک از دسکتاپ های ارائه شده، به چیزی بیش از یک مرورگر وب مدرن یا دستگاهی متصل به وب نیاز ندارد.

قبلا سامانه سها یک سرویس گیرنده (کلاینت) VNC HTML5 بود، و قبل از آن، یک کلاینت جاوا اسکریپت Telnet به نام RealMint) “RealMint” یک آناگرام برای “ترمینال” است)، اما دیگر اینطور نیست. معماری سامانه سها رشد کرده است تا به طور کلی دسترسی از راه دوربه دسکتاپ را در بر بگیرد و می تواند به عنوان دروازه ای برای هر تعداد کامپیوتر استفاده شود. سامانه سها که در ابتدا یک اثبات مفهوم (proof of concept)بود، اکنون کارایی لازم برای استفاده روزانه را دارد و تمام توسعه سامانه سها بر روی سامانه سها انجام می شود.

 

سامانه سها به عنوان یک API، یک ابزار رایج و کارآمد برای پخش داده های متنی از طریق یک تونل مبتنی بر جاوا اسکریپت با استفاده از HTTP  و یا وب سوکت فراهم میکند. همچنین اجرای کلاینت که از پروتکل سامانه سها پشتیبانی می کند و نمایش از راه دور را هنگامی که از تونل با جریان پروتکل سامانه سها ترکیب می شود، ارائه می دهد.

همچنین رویدادهای ماوس و صفحه‌کلید سازگار با تمام مرورگرها، صفحه‌کلید روی صفحه مبتنی بر  XML، و لایه‌های تودرتوی همگام‌سازی شده با ترکیب‌سازی سخت‌افزاری را فراهم می‌کند. پروژه هایی که مایل به ارائه پشتیبانی از راه دور دسکتاپ از طریق HTML5 هستند، می توانند از سال ها تحقیق و توسعه ای که در سامانه سها انجام شده است، با استفاده از API در برنامه یا سرویس خود استفاده کنند.

چرا از سامانه سها استفاده کنیم؟

دلیل اصلی استفاده از سامانه سها دسترسی ثابت، جهانی و بدون محدودیت به کامپیوتر شماست.

سامانه سها امکان دسترسی به یک یا چند دسکتاپ را از هر نقطه از راه دور بدون نیاز به نصب کلاینت می دهد، به خصوص زمانی که نصب یک کلاینت امکان پذیر نباشد. با راه اندازی یک سرور سامانه سها ، می توانید به هر کامپیوتر دیگری در شبکه، تقریباً از هر کامپیوتر دیگری در اینترنت، در هر نقطه از جهان دسترسی داشته باشید. حتی می توان از تلفن همراه یا تبلت بدون نیاز به نصب چیزی استفاده کرد.

به عنوان یک برنامه وب که ارتباط آن فقط از طریق HTTP یا HTTPS است، سامانه سها به شما امکان می دهد بدون نقض خط مشی محل کار خود و بدون نیاز به نصب کلاینت های خاص، از هر کجا به دستگاه های خود دسترسی داشته باشید. وجود یک پروکسی یا فایروال شرکتی مانع استفاده از سامانه سها نمی شود.

 

 از هر دستگاهی به رایانه های خود دسترسی داشته باشید

از آنجایی که سامانه سها فقط به یک مرورگر سریع و منطبق با استانداردها نیاز دارد، روی بسیاری از دستگاه‌ها از جمله تلفن‌های همراه و تبلت‌ها اجرا می‌شود.

سامانه سها به طور خاص طراحی شده است تا داشتن ماوس، صفحه کلید، صفحه نمایش لمسی یا هر ترکیبی از آن ها اهمیتی نداشته باشد.

یکی از دلایل اصلی طراحی سامانه سها این است که هرگز تصور نکند که شما یک دستگاه خاص (به عنوان مثال: تلفن همراه) دارید، فقط به این دلیل که مرورگر شما یک ویژگی خاص (یعنی رویدادهای لمسی یا صفحه نمایش کوچک) را دارد یا ندارد. پایگاه کد سامانه سها از رویدادهای ماوس و لمسی به طور همزمان پشتیبانی می کند، بدون اینکه یکی را بر دیگری اولویت دهد، در حالی که رابط کاربری بدون در نظر گرفتن اندازه صفحه نمایش قابل استفاده است.

شما باید بتوانید بدون باگ، از سامانه سها تقریباً در هر دستگاه مدرن با یک مرورگر وب استفاده کنید.

کامپیوتر را در “ابر” نگه دارید

اغلب مفید است که کامپیوتری داشته باشید که سخت افزار فیزیکی اختصاصی ندارد و قدرت پردازش و ذخیره سازی آن به طور شفاف توسط سیستم های اضافی در دیتاسنتر راه دور مدیریت می شود.

کامپیوتر‌هایی که روی سخت‌افزار مجازی‌شده میزبانی می‌شوند در برابر خرابی مقاوم‌تر هستند، و با توجه به اینکه شرکت‌های زیادی اکنون منابع محاسباتی بر حسب نیاز را ارائه می‌کنند، سامانه سها یک راه عالی برای دسترسی به چندین دستگاه است که فقط از طریق اینترنت قابل دسترسی هستند.

در واقع، تمام توسعه سامانه سها بر روی کامپیوترهایی مانند این انجام می شود. این تا حدی به این دلیل است که ما پویایی را دوست داریم، و تا حدودی به این دلیل است که می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم که سامانه سها همیشه به حد کافی برای استفاده روزانه کارایی دارد.

دسترسی آسان به یک گروه را فراهم کنید

سامانه سها به شما امکان می دهد دسترسی به گروه بزرگی از دستگاه ها را متمرکز کنید و بر اساس هر کاربر مشخص کنید که کدام دستگاه ها قابل دسترسی هستند. کاربران به جای به خاطر سپردن لیستی از دستگاه ها و اعتبارنامه ها، فقط باید وارد سرور مرکزی شوند و روی یکی از اتصالات لیست شده کلیک کنند.

اگر چندین کامپیوتر دارید که می‌خواهید از راه دور به آنها دسترسی داشته باشید، یا عضوی از گروهی هستید که هر فرد مجموعه‌ای از دستگاه‌ها دارد که نیاز به دسترسی از راه دور دارند، سامانه سها راه خوبی برای فراهم کردن این دسترسی است و در عین حال اطمینان از اینکه دسترسی به آن‌ها از هر جا میسر می باشد.

افزودن دسترسی از راه دور HTML5 به زیرساخت موجود شما

از آنجایی که سامانه سها یک رابط برنامه نویسی کاربردی است، نه فقط یک برنامه وب، اجزای اصلی و کتابخانه های فراهم شده توسط پروژه سامانه سها را می توان برای افزودن ویژگی های دسترسی از راه دور HTML5 به یک برنامه موجود استفاده کرد. شما نیازی به استفاده از برنامه اصلی وب سامانه سها ندارید. شما می توانید برنامه خود را به راحتی بنویسید (یا با آن ادغام کنید).

اگر شما میزبان یک سرویس محاسباتی بر حسب نیاز هستید، افزودن دسترسی از راه دور مبتنی بر HTML5 به کاربران سرویس شما امکان دسترسی گسترده‌تری را می‌دهد. کاربران برای دیدن صفحه نمایش کامپیوتر خود به چیزی بیش از یک مرورگر وب نیاز ندارند.

پروژه سامانه سها

پروژه سامانه سها

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است و برای شرایط فعلی تکنولوژی مورد نیاز